Kategorie
blog

Czy Kamagra może trwale zepsuć wzrok?

Po raz pierwszy badacze badają – w szczegółach komórkowych – uszkodzenia, jakie wysoki poziom Kamagry może wyrządzić siatkówce. Zbyt duże spożycie może zagrozić widzenie kolorów. tadalis Jak niebieska pigułka może sprawić, że zobaczysz czerwony?

Niewiele jest tak znanych leków, jak cytrynian sildenafilu, powszechnie sprzedawany pod marką Kamagra.

Naukowcy początkowo testowali ten lek jako potencjalne leczenie dławicy piersiowej i innych problemów sercowo-naczyniowych.

Chociaż miało to niewielki wpływ na dusznicę bolesną, zauważyli, że wywoływał znaczący erekcję prącia. Tak narodził się najbardziej skuteczny lek na zaburzenia erekcji.

Kamagra https://kamagranajtaniej.pl/kamagra.htm to gigant farmaceutyczny – najlepiej sprzedający się produkt firmy Pfizer, generujący przychód firmy ponad 1 miliard dolarów rocznie.

Lek bez wątpienia poprawił życie wielu jego użytkowników; ale według nowego badania może mieć negatywny wpływ na widzenie, jeśli jest nieprawidłowo stosowany.

Zabarwione na czerwono widzenie

Naukowcy z Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku opublikowali niedawno studium przypadku w czasopiśmie  Retinal Cases and Brief Reports . Wnioskują, że stosowanie wyższych dawek Kamagry kamagranajtaniej.pl może ostatecznie doprowadzić do znacznego uszkodzenia wzroku w perspektywie długoterminowej.

Główny badacz, dr Richard Rosen, twierdzi: „Ludzie żyją zgodnie z filozofią, że jeśli odrobina dobra jest dobra, dużo lepsza. To badanie pokazuje, jak niebezpieczna może być duża dawka powszechnie stosowanego leku. ”W szczególności naukowcy wykazali, że lek może mieć największy wpływ na widzenie kolorów.

„Ludzie, którzy utrzymują się z kolorowych wizji, muszą zdać sobie sprawę, że nadmierne uzależnienie może mieć długotrwały wpływ na ten lek”.

Dr. Richard Rosen

Naukowcy wyciągnęli wnioski na podstawie badania 31-letniego mężczyzny „, który przybył do kliniki kamagranajtaniej.pl w trybie pilnym, skarżąc się na zaczerwienienie w obu oczach”, która nie uległa poprawie przez 2 dni.

Jego zmiany w wizji rozpoczęły się wkrótce po zażyciu cytrynianu sildenafilu, który kupił w Internecie. Pacjent znacznie przejął zalecaną dawkę 50 miligramów.

Chociaż skutki uboczne cytrynianu sildenafilu mogą obejmować zaburzenia widzenia, nie utrzymują się dłużej niż 1 dzień. Jednak pomimo różnych zabiegów jego wzrok nie wrócił do normy po 1 roku.

Najnowocześniejsze techniki obrazowania

Aby zbadać mężczyznę i odkryć szczegóły jego zmian widzenia, naukowcy wykorzystali najnowocześniejsze techniki, w tym optykę adaptacyjną (AO) i optyczną tomografię koherencyjną (OCT).

AO pozwala klinicystom badać mikroskopijne struktury oka w żywej tkance w czasie rzeczywistym.  Kamagranajtaniej.pl umożliwia oglądanie poszczególnych prętów i stożków siatkówki. AO już doprowadziło do znacznej poprawy naszego zrozumienia funkcjonowania siatkówki.

OCT, po raz pierwszy używany do obrazowania siatkówki u żywego zwierzęcia w latach 90., pozwala lekarzom oglądać siatkówkę w przekroju, dając wyraźny obraz jej warstwowej struktury. Obecnie służy do diagnozowania stanów, takich jak jaskra i retinopatia cukrzycowa.

Korzystając z tych technik, zespół szczegółowo przyjrzał się komórkowej strukturze siatkówki mężczyzny i zbadał ją pod kątem uszkodzeń wywołanych przez Kamagra.

Zobaczyli, że stożki oka – odpowiedzialne za widzenie kolorów – zostały uszkodzone. Zmierzone przez nich zmiany były podobne do obserwowanych w zwierzęcych modelach barwnikowego zwyrodnienia siatkówki lub dystrofii stożka-pręta, z których oba są dziedzicznymi chorobami siatkówki.

Zmiany były zaskoczeniem dla doktora Rosen, który powiedział: „Faktyczne zobaczenie tego rodzaju zmian strukturalnych było nieoczekiwane, ale wyjaśniło objawy, na które cierpiał pacjent”.

„Chociaż wiemy, że zaburzenia widzenia w kolorze są dobrze opisanym efektem ubocznym tego leku”, zauważa, „do tej pory nie byliśmy w stanie wyobrazić sobie strukturalnego wpływu leku na siatkówkę”.

Naukowcy mają nadzieję, że ich odkrycia będą przydatne dla klinicystów, gdy będą rozmawiać z pacjentami o potencjalnych zagrożeniach związanych z Kamagrą.

Jak kontynuuje dr Rosen: „Nasze odkrycia powinny pomóc lekarzom uświadomić sobie potencjalne zmiany komórkowe u pacjentów, którzy mogą nadmiernie stosować ten lek, aby mogli lepiej edukować pacjentów na temat ryzyka nadmiernego używania”.

Ponieważ artykuł jest dogłębnym badaniem tylko jednej osoby, dalsze badania – z udziałem większej liczby uczestników – będą ważne. Jednak badanie przynosi nowy poziom szczegółowości i zapewnia unikalny obraz szkód, jakie mogą powodować wysokie dawki Kamagry.

Chociaż te ustalenia są niepokojące, warto pamiętać, że miliony mężczyzn używają Kamagry na całym świecie. Poważne działania niepożądane są podejmowane zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.